Bonjour Paris! E-mail

IMG_4978A tavalyi év sikeres londoni kirándulása után idén ismét tanulmányi kirándulást szerveztünk Magyarország vezető diákutazási cégén, a Student Lines Diákutazási Irodán keresztül. Ezúttal az úticél Párizs volt. Az utazáson iskolánk jelenlegi és volt tanulói, pedagógusai és több külsős jelentkező vett részt. Az utazás során megismerkedtünk a francia főváros számtalan nevezetességével, ellátogattunk Versaillesbe, megtekintettük a festői szépségű Loire-menti kastélyokat és egy mesés napot töltöttünk Disneylandben.  Párizsi kirándulás

Szeptember 28-án, vasárnap délelőtt indult útnak 53 fős csapatunk Gyomaendrődről egy komfortos, légkondicionált emeletes busszal.  A  francia fővárosba megérkezve,  elsőként Párizs egyik jelképe, az Eiffel torony tárult elénk.  669 lépcsőfokot megmászva, a második szintről csodálhattuk meg a páratlan szépségű párizsi belvárost. Sétáltunk a Mars-mezőn, megtekintettük a Chaillot – palotát, majd a Szajna túloldalára, a Trocadero térre érkeztünk, ahol többek között a  Tengerészeti Múzeum is található. Következő állomásunk az Etoile-tér volt, melynek közepén található a Diadalív. A délután további részében sétáltunk a Champ Elysées-en, Párizs leghíresebb sugárútján, majd megnéztük a Grand Palais-t, Petit Palais-t és a Madaline templomot.  A nap utolsó állomása a Concorde –tér és a Luxori obeliszk volt. Este érkeztünk meg a Maisons Laffitte nevű Holiday parkba, ahol 4-6 fős mobile-homokban szálltunk meg.
A következő nap első programja az Orsay múzeum megtekintése volt, ahol impresszionista festőművészek, többek között Monet és Van Gogh festményeit tekinthettük meg. Délután hajókáztunk a Szajnán, megnéztük a Városházát és a Pompidou központot, Párizs kulturális központját, majd a Cité, a Szajnán található természetes sziget megtekintése következett. Itt megcsodálhattuk kívülről és belülről is a sziget legismertebb látványosságát, a gótikus  stílusban épült székesegyházat, a Notre Dame-ot. Lenyűgöző látványban volt részünk, méltán nevezik az épületet Párizs büszkeségének.
A negyedik nap  délelőttjén ellátogattunk a világhírű Louvre múzeumba, ahol rengeteg híres képzőművészeti alkotással találkozhattunk, többek között a Mona Lisa-t, a Milói Vénusz-t, az Írnok szobrát, Hamurappi törvénykönyvét és a Szamothrákéi Nikét nézhettük meg. Délután Versailles felé vettük utunkat. A világörökség részévé nyilvánított  Versailles-i kastélyban fényűzés és pompa fogadott bennünket. Láthattuk a Tükörgalériát, a különböző királyi lakosztályokat, királyi hálószobákat, a királyi kápolnát és a márványudvart. A kastélyhoz tartozó páratlan szépségű park, a  rendezett virágoskertek, a díszmedencék nagy hatással voltak ránk. A kora esti órákban Párizs művészeti negyedébe, a Montmartre-ra indultunk, ahol a Sacre Coeur bazilikát látogattuk meg, majd a templom előtti térről élvezhettük a lenyűgöző párizsi panorámát.
A következő nap a festői szépségű Loire menti kastélyokhoz látogattunk el, ahol megtekintettük Amboise, Chenonceau és  Chambord kastélyait, majd Orleans-ba indultunk, ahol a katedrálist és Jeanne d’Arc szobrát néztük meg. Az utolsó nap a gyerkek által legjobban várt program, Disneyland következett. Ebben a csodás mesebirodalomban egy egész napot töltöttünk, megnéztük Csipkerózsika várát, ültünk hullámvasúton, barangoltunk az elvarázsolt kastélyban, hajókáztunk a Karib tenger kalózainak birodalmában, bementünk a Star Wars univerzumba, megnéztük a mesefigurák vidám felvonulását és a legbátrabbak még  Indiana Jones száguldó hullámvasútját is kipróbálták.

Ez az utazás remek alkalom volt arra, hogy mindenki közelebb kerüljön a francia kultúrához, megismerkedjen az ország nevezetességeivel, építészeti stílusával, hagyományaival és bepillantást nyerjen a francia nép mindennapjaiba. Egy örökre szóló élményben volt részünk, reméljük, hogy a jövőben is lesz alkalmunk egy hasonlóan színvonalas kirándulás megszervezésére.