Bűvösvölgyben jártunk… E-mail

SAM_5530nFebruár 26-án a 7. osztályos rózsahegyisek ingyenes budapesti tanulmányúton vehettek részt. Bűvösvölgy Magyarország első médiaértés-oktató központja, amelyet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság hozott létre. .
A gyerekek beszámolója
Képek a programról
Film1  Film2  Film3  Film4  Film5  Film6  Film7  Film8   Film9    Film10   Film11   Film12     Film13    Film14     Film15

A központ célja, hogy az ide látogató gyerekek játszva, aktív alkotófolyamatok során tanulják meg azt, hogyan hat rájuk a média. Ebben egyedülálló eszközpark és képzett animátorok segítik őket
A gyerekek Bűvösvölgyben öt területen próbálhatták ki magukat:
A hírekkel foglalkozó programon „igazi” hírstúdióban készíthettek híradórészletet és végigkövethették az információ hírré válásának folyamatát. Kipróbálhatták, milyen egy időjárás-jelentő, egy hírolvasó, egy hírszerkesztő, vagy egy súgógépkezelő munkája.

A színész, rendező, operatőr, vágó, súgó foglalkozásokról úgy tudhattak meg többet, hogy maguk is elvégezték a felsoroltak feladatait. Válogathattak a jelmez- és kelléktárból, forgatókönyvet írtak, majd saját kisfilmet készítettek.

A sajtóval foglalkozó órán megtudhatták, hogyan lesz egy információból újságcikk, hogy mi egy rovatfelelős, egy újságíró, egy főszerkesztő vagy egy lapkiadó feladata. Elkészíthették saját újságcímlapjukat is.

Bűvösvölgy profi hangstúdiójában találkozhattak azokkal az eszközökkel, amelyekkel az igazi rádiósok is dolgoznak. Saját rádióműsort is szerkeszthettek.

Részt vehettek egy okoseszközökkel megvalósított oknyomozó játékban és találkozhattak a legmegdöbbentőbb internetes trükkökkel is.

A gyerekek minden foglalkozás lezárásaként megbeszélték élményeiket, tapasztalataikat az animátorokkal, és az itt elkészült produkciókat szüleikkel, barátaikkal is megoszthatják, hiszen a Bűvösvölgyben elkészült filmeket otthon az online felületről letölthetik és elemezhetik.