Szlovénia kincsei: várak és a természet E-mail

Bled_85Az idei tanévben is a Student Lines Diákutazási Iroda segítségével szerveztünk külföldi kirándulást, melynek úti céljául az aprócska, ám annál csodálatosabb Szlovéniát választottuk. Kora reggeli indulás után, délután érkeztünk a második legnagyobb szlovén városba, Mariborba

Képek a kirándulásról

Sétát tettünk a Dráva parti óvárosban, ahol a világ legrégibb ma is termő szőlőtőkéjét is láthattuk. Megnéztük a városházát, a katedrálist és a kastélyt.

Az esti órákban érkeztünk a szállásra, mely Ljubljanától 20 km-re, Logatec városában volt. Második nap látogatást tettünk a középkori jellegét ma is őrző, festői szépségű Piran városában. Rövid megállót tettünk Szlovénia legfontosabb kikötővárosában, Koperben is, ahol napsütésben sétálhattunk az óvárosban. Ezt követően...

tovább utaztunk Triesztbe. Megnéztük a Piazza Unita d’Italia századfordulós palotáit, a Nagy Csatornát (Canal Grande) majd ellátogattunk a 19. századbeli romantikus, fehér márványból készült Miramare kastélyba. A harmadik napon a Triglav Nemzeti Park területén található Júlia Alpok egyik ékességéhez, a bohinji tóvidékhez utaztunk. Sétát tettünk a tóparti településen, Ribcev Lazban, ahol  Keresztelő Szent János templomát tekintettük meg. Ezt követően túráztunk a Savica vízeséshez, valamint a lenyűgöző Mostnica szurdokban. Késő délután Bled városába látogattunk, ahol sétálhattunk a tó körül, pletnázhattunk a szigetre, megkóstolhattuk a bled-i krémest, valamint naplementében csodálhattuk a tó szépségét a Várkastély magaslatairól. Utolsó napunk programja Szlovénia hangulatos fővárosa, Ljubljana volt. A belvárosi séta közben megismerkedtünk többek között a hármas híddal, a várral, ahol Batthyány Lajos is raboskodott 1849-ben, a ferences templommal, a Szent Miklós székesegyházzal. Hazafelé rövid megállót tettünk  Ptujska Gora kegytemplománál, melynek legnagyobb éke a főoltáron lévő Mária dombormű.

Igen tartalmas, élményekben és látványban gazdag négy napot tölthettünk egy csodálatos országban.