Tantestületi látogatás a lengyel testvériskolában E-mail

2_Krakk_12Ebben az évben Lengyelországba szerveztünk kirándulást, melyen jelenlegi és volt kollégáink és családtagjaik vettek részt. A 2004 óta tartó testvérvárosi és testvériskolai kapcsolat során iskolánk tanulói számos helyre eljutottak már Lengyelország különböző tájain. Ezeket a csodás helyeket szerettük volna megmutatni a kirándulás résztvevőinek. Ez alkalommal is a Studentlines Diákutazási Iroda volt segítségünkre a szervezési feladatokban. Június 23-án a kora hajnali órákban indultunk Pilznoba, ahol testvériskolánk nagy szeretettel és finom ebéddel várt bennünket...

Megnéztük a szép modern iskolát és meglátogattuk a város templomait. Innen Bem tábornok szülővárosába, Tarnowba látogattunk, ahol Bem Mauzoleumát tekinthettük meg, valamint a város csodás főterén sétáltunk. A második nap délelőttjét Krakkóban töltöttük, ahol helyi idegenvezető segítségével gyalog barangoltuk be a város nevezetességeit: Waweli katedrális, Jagelló egyetem, Ferencesek temploma, Főtér, Flórián-kapu, Posztócsarnok, Mária templom. ...

A szabadprogram után a Wieliczkai sóbányába indultunk, ahol 3 órát töltöttünk a földalatti sófolyosókon. Megcsodáltuk a sótermek egyedi sószobrait és sok érdekes információt hallottunk a bánya múltjáról. A harmadik napon a nácik legnagyobb koncentrációs táborában berendezett emlékhelyre, Auschwitzba és Birkenauba látogattunk. Felkavaró élmény volt végignézni és végighallgatni a tábor történetét. Mivel gyerekek is voltak velünk, ezért erre az időre fakultatív programként ők Inwaldba, egy több parkból álló szórakoztató központba látogattak, ahol a világ híres épületeit láthatták kicsiben, megnézhettek egy dino parkot, valamint kipróbálhattak több vidámparkos játékelemet. A délutánt szabadprogramként ismét Krakkóban töltöttük. A hazaindulás napja is bőven tartogatott látnivalókat. Elsőként dunajeci tutajozás várt a csoportra. A 2 és fél órás út alatt gyönyörködhettünk a táj szépségeiben. A Dunajec ezen a szakaszon hatszor változtat irányt, kanyarog a sziklák között, amelyek magassága a víztükörtől számított ötszáz métert is eléri. Délután a lengyel Tátra fővárosába, Zakopanéba utaztunk. A városka nemcsak lélegzetelállító csúcsairól híres, hanem a múltat idéző gorál házairól is. Sétáltunk a Krupowkin, a város hangulatos sétálóutcáján, valamint a Gubalowka hegyről élvezhettük a csodás panorámát.

A nagy hőség ellenére is élményekben gazdag, szép út áll mögöttünk. Bepillantást nyertünk a lengyel kultúrába, kóstoltunk lengyel ételeket és italokat, csodás tájakon jártunk.