Álhírek

Ezeket ne vedd komolyan!

Iskolánk pályázatot hirdet „Álhírek kitalálása és terjesztése” címmel. A pályázóktól olyan kreatív, fantáziadús álhíreket, rövid írásokat várunk, amelyek hihetőek, de azért nem igazak és bizonyítható az elterjedésük. Regisztráció és pályázati űrlap az internetes honlapunkon található.

renault_laguna-gt-estate_k9A TÁMOP-1.2.3-09/K/2-2011-0027 projekt keretében lecserélésre kerülnek a pedagógusok által az elmúlt 2-3 évben már lestrapált HONDA CR-V 2.2i CTDi és a FORD FOCUS 1.4 hivatali személyautók. A program során a dolgozók maguk dönthetnek arról. hogy valaki inkább magasabb bért és szerényebb autót szeretne, vagy éppen fordítva. Az új szolgálati gépkocsipark ennek megfelelően körülbelül 20 darab Renault Lagunából és 25 darab KIA SPORTAGE 1.6 GDI LX P1. P2 autókból fog állni. További támogatásként az iskola havonta 150 liter üzemanyagnak megfelelő utalványt is juttat a dolgozóinak, MOL Gold és Silver Kártyákon.

csiga4Egy új ismeretlen állatfajt találtak meg a napközis gyerekek múlt szerdán a ligetben.  A nagy nemzetközi érdeklődésre számító esemény oka annak a vöröses színű,  vacercsigának elnevezett fajnak a felfedezése, melyre a 4.c-sek bukkantak rá, a gát közelében. Földünkön eddig nagyjából 1,8 millió állat- és növényfajt írtak le a kutatók. Arra, hogy mennyi faj várhat még felfedezésre, és hogy ebből hány él a városunkban, arra csak durva becslések vannak.

altairDél-Magyarország területét felügyelő katonai radarállomás épül a tervek szerint Gyomaendrődön. A Magyar Honvédség városunkba tervezett bázisának helyszíne a liget melletti futballpálya és az iskolai gyakorlókert lesz. A létesítmény részeként megépülő földalatti óvóhely később védelmet nyújthat a jövőben egyre gyakoribbnak jósolt hurrikánok és tornádók ellen.

2007 nyr 392Még mindig keresi a rendőrség H. Katalin ridegvárosi lakost. Az eltűnt nő férje tagadja, hogy a Rózsahegyi-napi tábortűz hamvai között talált csontoknak bármi köze is a lenne a feleségéhez.

imagesAz idegen nyelvi választék bővítése érdekében a 2012/2013-as tanévtől fakultatív módon bevezetjük a kínai nyelv oktatását. A megnövekedett társadalmi igényre tekintettel ezt a lehetőséget azok is választhatják, akiknek még nincs egy nyelvvizsgájuk sem, de a szüleik mégis írásban kérik ezt.