Diákotthon E-mail

Diákotthonunk a Fő úton található, kellemes környezetben, a holtág partján.

Intézményünk 1975-ben alakult. Tanulóink Nagylaposról, Öregszőlőből, Hunyáról, Kőrösi ÁG-ból kerülnek hozzánk. Egyik legfontosabb feladatunknak tekintjük a barátságos légkör megteremtését az alapvető erkölcsi és együttélési normák betartásával. Nevelési rendszerünk alkalmazkodik tanulóink speciális szükségleteihez.

A diákotthoni közösségi tevékenység programja elsősorban a hagyományainkra, ill. az iskola éves programjára épül. Tanulóink folyamatosan bekapcsolódnak az iskola által szervezett tevékenységekbe. Hagyományos rendezvényeink közül a legfontosabbak közé tartozik a nyársalás, Mikulás est, karácsonyi gyertyafényes vacsora, farsang, fánk sütéssel egybekötve, gyalogtúra a holtágak mentén a Tüskevár Pihenőházhoz, évzáró bográcsozás, strandolás.

Tanulóink életrendjét a diákotthoni Házirend szabályozza. A tanórán kívüli tanulási tevékenység délutánonként a napközivel összevonva, tanulócsoportokban folyik.

A diákotthoni nevelők tevékenysége szervesen kapcsolódik az iskola pedagógusainak oktató munkájához. A diákotthon által szervezett foglalkozások a tanulás szervezése mellett a gyerekekkel való törődést biztosító foglalkozások, ez történhet csoportos keretben, hálóbeszélgetés, ill. egyéni beszélgetés formájában és a szabadidő hasznos eltöltését szolgáló foglalkozások. Itt meghatározó szerepet kap az egészséges és kulturált életmódra nevelés. Területei: sport, játék, kultúrfoglalkozások, munkafoglalkozások, séta, kirándulás.

Ezen foglalkozások megtartása a hét egyes napjaira beosztva, éves foglalkozási terv alapján, megfelelő nevelői irányítás mellett történik. Van 3 számítógépünk internet hozzáféréssel, tv, video lejátszó, sok-sok filmmel, mindez a gyerekek szabadidejének hasznos eltöltését segíti. Valamennyi tevékenységi területen a közösségi szellem, a családias légkör megteremtése és a gyermekek sikerélményhez juttatása a motiváló tényező.

Diákotthonunkat nyaranta kiránduló gyerek és felnőtt csoportok vehetik igénybe, 34 fő.

Programajánlatunk: Tájház, Kner Múzeum és Nyomda, Liget fürdő, Pájer-strand, Neibort-lovastanya, Városi Képtár.

Címünk:

Rózsahegyi Kálmán Általános Iskola és Kollégium

5502. Gyomaendrőd, Fő út 42.

Tel: 06/66-789-809