Rajz- és sportsikerek januárban E-mail

Nagy_Dra_Meszlnyi_Jzmin_s_Srs_Petra_aranydiploms_rajzolk_lettek_1A Lakiteleki Népfőiskola „Így látom a Szent Koronát” című rajzpályázatára közel 100 szebbnél szebb rajzot készítettek a Rózsahegyis tanulók. A rajzokat Szappanos István festőművész vezetésével szakmai zsűri értékelte. Az első osztályosok közül Csatári Levente bekerült az első tíz közé. Könyvjutalomban részesültek 76-an és 15 tanuló kapott ingyenes belépőt a lakiteleki Termálfürdőbe.  A gyerekek rajzait a Kárpát-medence sok-sok idősek otthonába juttatták el a szervezők.A gyerekek minden témában készítettek rajzokat, így közel 150 alkotást küldtek be, ezért különdíjjal jutalmazták Szentpéteriné Uhrin Ildikó rajztanárt.

Csatri_Levente_Szent_Koronrl_kszlt_rajza_az_els_tz_kz_kerltKGFekcs_Hanna_a_gyors-_ht-_s_mellszs_bajnokaA Nemzeti Közszolgálati és Tankönyv Kiadó Zrt. rajzpályázatot hirdetett az alábbi témakörökben:

1. Magyarország a hazám

2. 8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás?

3. A család a XXI. században

4. Jócselekedeteim a mindennapokban

5. Facebookon élem mindennapjaim

6. Reklámok, ahogy én látom

7. Az okostelefonom és én

8. Spórolás vagy költekezés?

A Takarékossági Világnap alkalmából az Endrőd és Vidéke Takarékszövetkezet által meghirdetett rajzpályázatra szinte minden Rózsahegyis tanuló rajzolt. Témája „A Föld erőforrásainak védelme, az ökoszisztéma megőrzése” volt. Több héten keresztül csodálhatták meg a kirendeltségre betérők a rajzokat. Aranydiplomát kapott alkotásáért Meszlényi Jázmin 3. b, Sőrés Petra 7. b és Nagy Dóra 8. b osztályos tanuló. Tárgyjutalomban részesült felkészítőjük, Kocsis-Pésó Irma rajztanár is.

A Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány által kiírt pályázatra plakátot kellett tervezni. Az országos rajzpályázaton díjazott lett Dávid Adrien 7. b és Bognár Nóra, valamint Soczó Tamás volt Rózsahegyis diák.

Gratulálunk a diákoknak és felkészítőiknek!

Rózsahegyis sporteredmények

A Gyomaendrődi Körzeti Diákolimpia Úszóversenyén az I. korcsoportban a 3. b-s Fekécs Hanna első lett 50 méteren gyors-, hát- és mellúszásban is. Harmadik helyezést értek el mellúszásban Nagy Dominik, gyorsúszásban Lehoczky Levente 2. a osztályosok. A II. korcsoportban az ötödik b osztályos Bencsik Adrián 50 méteres mellúszásban lett ezüstérmes.

A mezőtúri 2 kilométeres Szilveszteri futáson Karsai Gábor 4. b osztályos lett az I. helyezett a korcsoportjában.