Tavaszi versenyek, eredmények E-mail

eredmnyhirdetsen_kAz Országos Baleset-megelőzési Bizottság felhívására a Szarvasi Rendőrkapitányság idén is megrendezte a „Közlekedésbiztonság gyermekszemmel” című rajzkiállítást. A Zrínyi Ilona Matematikaverseny területi fordulójának évek óta iskolánk ad helyet. Intézményünkből 45 tanuló vállalta a megmérettetést, közülük a legeredményesebb Lovász Laura 2. osztályos diák lett, aki az első hat között végzett és behívták az ünnepélyes eredményhirdetésre, Sarkadra. Felkészítője Szujóné Somogyi Ágnes.

36 rózsahegyis diák is fonta az „Aranyfonalat” a Határ Győző Városi Könyvtár hagyományos mesemondó rendezvényén. Helyezettek voltak az alsósok közül: Molnár Maja, Filippovits Viktória1.o. (Hanyecz Ildikó), Keresztes Fanni 2.o.(Dajkó Lászlóné Bélteki Éva), Bereczki Barbara, Mester Lilla 3.o. (Takácsné Rojik Gizella), Csáki Ágnes, Soczó Rebeka, Szerető Zsófia (Gyetvai Jánosné) és Rácz Krisztián (Gellai József) 4. osztályos tanulók.
A felsősök közül helyezést ért el: Orovecz Odett (Molnárné Klein Tünde), Veress Hunor (Sütő Györgyi) 5. és Vaszkó Ágnes (Molnárné Klein Tünde) 7. osztályos diákunk....

A rajzpályázatra a Szarvasi Rendőrkapitányság illetékességi területén lévő általános iskolákból és óvodákból összesen 456 rajz érkezett, melyből valamennyi kiállításra is került a Cervinus Teátrum aulájában. A rajzokat Korbely István festőművész zsűrizte és a megnyitó ünnepségen értékelte. A rajzpályázat célja az volt, hogy felhívják a gyerekek figyelmét a közlekedés veszélyeire és a helyes közlekedésre. A pályaművek részt vesznek a májusban megrendezésre kerülő területi kiállításon, Békéscsabán. A legjobbak részt vehetnek az országos döntőben is.
1. helyezést ért el Berki Krisztián 8.a, 2. helyezést ért el Tóth Barbara 4. b és különdíjas lett Koloh Bernadett 1. b osztályos. A fölső tagozatból 3. helyezést Vári Tamás 8.a, különdíjas lett Sőrés Nóra 7. b osztályos. Felkészítők: Kocsis-Pésó Irma és Szentpéteriné Uhrin Ildikó.