„Legyen általad több a világ” E-mail

DSC09256Iskolánk 8. osztályos tanulói október 10-én részt vettek a Békés Megyei Kormányhivatal Munkaügyi központja által szervezett „….Legyen általad több a világ….” elnevezésű pályaválasztási vásáron a békéscsabai Városi sportcsarnokban.   Külön öröm volt számunkra, hogy a munkaügyi központ által hirdetett alkotói pályázaton iskolánk tanulói közül Wéber Dorka 7. b osztályos tanuló „Kutyakozmetikus leszek” című rajza különdíjat kapott. Gratulálunk neki!

A kiállításon megyénk középiskolái mellett vállalkozók, különböző intézmények, egyetemek és főiskolák is felállították standjaikat, igazán bőséges kínálatot adva a pályaválasztás előtt álló tanulóknak. A gyerekek bepillantást nyerhettek számtalan szakma rejtelmeibe, kipróbálhattak különböző gépeket, számítógépes programokat, hegeszthettek, traktorozhattak. Megkóstolhatták a pékek és cukrászok ínycsiklandó és sokszor szemet gyönyörködtető termékeit, fényképezkedhettek, masszíroztathattak, megcsodálhatták az ízléses ünnepi terítés, s nem utolsó sorban érdeklődhettek tanároktól, diákoktól egy-egy iskola hétköznapjairól,a felvételi feltételeiről, a különböző szakmák titkairól.