Őszi judo sikerek E-mail

DSC04894nIskolánk néhány tanulója a Gyomaendrődi Judo Klub versenyzője, ők november 17-én, Budapesten egy jelentős judo versenyen vettek részt. A csapat tagjai mind más súlycsoportban mérettették meg magukat.
Képek a versenyekről
   További képek

Voltak közülük olyanok, akiknek ez volt életük első egyéni versenye, ennek ellenére szép eredményeket értek el.

Diák ”E” (2010-2011) korcsoport / 27 kg – Buza Péter II. hely

Diák ”E” (2010-2011) korcsoport / 30 kg – Félix Patrik II. hely

Diák ”D” (2009) korcsoport / 42 kg – Jónás Zalán I. hely

Diák ”D” (2009) korcsoport / 45 kg – Takács Sára II. hely

Diák ”B” (2007) korcsoport / 40 kg – Takács Anna V. hely

A felkészülési időszakban Jónás Zalán még két kisebb kupán is versenyzett:

november 25. Tinnye, Bushido Kupa, december 2. Gyorok, Mikulás Kupa

Mindkét versenyen megszerezte csoportjában az első helyet, így arany éremmel távozott.

A Romániában, Aradon megrendezett Kupára több száz versenyző érkezett. A gyerekeknek nagyon erős mezőnyben kellett helyt állniuk.

A csapatból Buza Péter és Félix Patrik azonos súlycsoportba kerültek, ahol a 2009 és 2010-es születésű, lány és fiú gyerekek együtt versenyeztek. 40 induló volt ebben a csoportban.

A 2009-es születésű Jónás Zalán másik súlycsoportban indult, ahol 20 versenyző volt regisztrálva.

Az erős küzdelmek során a gyerekeknek a dobogóra nem sikerült felküzdeniük magukat, de szépen teljesítettek és végül a részvételért járó, jól megérdemelt éremmel távozhattak a versenyről.

Az edzések helyileg a volt könyvtár (Kossuth u. 50.) épületében zajlanak minden hétköznap 17.00-19.00 óráig. A gyerekek általában egy héten legalább három edzésen részt vesznek. Nyári időszakban ez kiegészül a reggeli futással és a délelőtti erőnléti edzéssel. Jelenleg a következő versenyükre készülnek, mely 2018. december 8-án Aradon lesz. Eredményeikhez gratulálunk, és jó felkészülést kívánunk a következő versenyekre.  A gyerekek edzője: Katona Ákos és Garai János