Finn tanulmányút E-mail

336789752_944305816593580_5483318921630022468_nIskolánk intézményvezetője a Magic of English Language Teaching projekt keretében egyhetes tanulmányúton vett részt a finnországi Jyväskyläban. A program során a finn oktatási rendszerrel ismerkedett a 13 angoltanárból álló magyar csoport. Az iskolalátogatások során bepillantást nyerhettek az óvodai,általános és középiskolai mindennapokba,

valamint az egyetemi tanárképzésbe is. Projekt és jelenségalapú módszereket figyelhettek meg különböző tanítási órákon, valamint inspirálódhattak a korszerű és innovatív iskolai környezetben. A képzésen a finn oktatás sikerességét és hatékonyságát is tanulmányozták, valamint megismerkedtek ChatGPT, az OpenAI mesterséges intelligenciarendszerének oktatására kifejtett hatásaival és lehetőségeivel. A projekt az Alteredu Nonprofit Kft és az EduClaster Finland Erasmus+ projektjének keretében valósult meg.