Szépkiejtési verseny E-mail
327559707_489240510060744_5587224749761801730_nJanuár 24-én rendezték meg a Kis Bálint Általános Iskolában a Kazinczy Ferencről elnevezett szépkiejtési verseny területi döntőjét két kategóriában. A verseny résztvevőinek egy szabadon választott és a Kazinczy-díj Alapítványi Bizottság által kijelölt kötelező szöveget kellett felolvasniuk. A feladat a szöveg értő, tartalmának és stílusának megfelelő hangú tolmácsolása volt. Ez a versenyforma az ifjúság anyanyelvi nevelését, a beszédkultúra javítását szolgálja.
A versenyzők teljesítményét általános iskolai tanárokból álló zsűri értékelte. A versenyzők emléklapot, a kategóriák helyezettjei pedig oklevelet is kaptak. Intézményünket négy tanuló képviselte ezen a megmérettetésen. Az 5-6. osztályosok versenyében Kaszás Dávid és Balog Péter 6. b osztályos tanulók indultak. Balog Péter 3. helyezést ért el. A verseny a 7-8. osztályos korcsoportban felmenő rendszerű, itt Ujvári Eszter és Botos Lujza 7. b osztályos tanulóink mutathatták meg tehetségüket. Nagy örömünkre szolgál, hogy ennek a kategóriának az első helyezettje Botos Lujza lett, aki képviseli területünket a regionális döntőn, Kisújszálláson.Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáruknak, Kázmér-Bálint Zsuzsa tanárnőnek.