Mesterségek régen és ma E-mail

406606632_326549713498160_6436060929807750150_nBékés Vármegye Önkormányzatának megbízásából egy 8 állomásos rendezvény-sorozat valósult meg Békés vármegye járásszékhelyein "Mesterségek régen és ma" címmel. A gyomaendrődi járásszékhelyen a Szent Antal Népházban került megrendezésre a program, melyen iskolánk felső tagozatos tanulói vettek részt.  Képek a programról

A program célja olyan szakmák bemutatása volt, melyek több száz éves múltra tekintenek vissza, de még a mai napig léteznek.A projektben a Gyulai és a Békéscsabai Szakképzési Centrum iskolái mutatkoztak be, segítséget nyújtottak a pályaorientációban, és több mint 15 szakmával ismertették meg az érdeklődő gyerekeket. A programot kézműves és hagyományőrző foglalkozások is színesítették. Köszönjük a Gyulai Tankerületnek a lehetőséget, a szervezőknek pedig a színvonalas és érdekes rendezvényt.