Lengyelországban kirándultunk E-mail

20180605_122754nPiznói testvériskolánk meghívásának eleget téve ismét négy remek napot töltöttünk Lengyelországban. A jutalomúton azon tanulók vehettek részt, akik angol nyelvből sikeres alapfokú nyelvvizsgát tettek és / vagy kimagasló közösségi munkát nyújtottak a nyolc év során. A gyerekek családoknál voltak elszállásolva, ami kiváló lehetőség volt számukra az angol nyelv gyakorlására, valamint hogy osztálytermi környezeten kívül is használják a nyelvet, megértessék magukat idegen nyelven. Ezenkívül bepillantást nyerhettek a lengyel kultúrába, megismerkedhettek a lengyel gasztronómiával és Lengyelország csodás tájaival. Első nap egy grillpartira voltunk hivatalosak...      Képek a lengyel útról

ahol a közös sütögetés során a gyerekek gyorsan feloldódtak. Másnap a turisták számára közkedvelt, páratlan szépségű Zakopanéba kirándultunk. Meglátogattuk a Gubalowka hegyet, ahova a róla elnevezett Gubalowka siklóvasúttal mentünk fel. Innen a Tátra, valamint a város csodás panorámája tárult elénk, majd a hangulatos Kuprowki sétálóúton sétáltunk. Másnap a lengyel – magyar történelem közös zarándokhelyén, a Szentkereszt hegyen (Góry Świętokrzyskie) kirándultunk, mely Lengyelország legősibb kegyhelye. Itt megtekintettük a Szent Keresztről nevezett bencés monostort, ahol a Szent Imre herceg által ajándékozott ereklyét őrzik. Gyorsan eltelt ez a négy nap, a gyerekek sok új élménnyel gazdagodtak, gyakorolhatták az angol nyelvet, miközben idegen környezetben bizonyították talpraesettségüket. Június végén mi látjuk vendégül lengyel barátainkat.  Ezúttal a Lengyel-Magyar Külügyminisztérium által kiírt nyertes pályázat keretein belül fogunk színes programokat szervezni számukra.