Európai Diáksport Nap E-mail

P1150617Az idei évben az Európai Diáksport Nap szeptember 27 – ére esett. A kezdeményezés célja, hogy a sportolást ünnepelve, különböző sportos tevékenységekkel a mozgás örömét népszerűsítve töltsünk el egy napot. A kihívás része, hogy az adott évet, méterben le kell futni, majd legalább 120 percet sportolással kell eltölteni. Iskolánkban is lefutottuk közösen a 2019 métert, majd az alsósok és felsősök különböző mozgásos programokon vehettek részt.  Képek az alsósok programjairól   Képek a felsősök napjáról

Az alsósok programjai között szerepelt a zenés torna, a kiütő bajnokság, a zumbázás illetve egy akadálypályát is teljesíthettek a mesék világában.

A felsősök szintén zumbázhattak, ping – pong, csocsó és teqball mérkőzéseken próbálhatták ki magukat. Voltak akik, kerékpáros ügyességi pályán méretették meg magukat. A labdarúgás kihagyhatatlan része a sportnapoknak így a szokásos osztályok közötti labdarúgó tornára is sorkerült, ahol a 8. A illetve az 5. B nyerte a bajnokságot. Hála a remek időjárásnak és a lelkes gyerekeknek, egy jó hangulatú és kellemesen fárasztó napot tudhatunk magunk mögött.