Október 23. Ünnepi megemlékezés E-mail

72924392_1193533987505525_1286677897284681728_nOktóber 24-én, csütörtökön délelőtt az 1956-os forradalom 63. évfordulójára emlékeztünk az iskolánkban. Az ünnepi megemlékezést az énekkar és az irodalom szakkör tagjainak műsora tette színesebbé. Az ünnepi pillanatok után  az első két hónap eseményeit, sikereit értékelte Farkas Zoltánné intézményvezető. A tanulmányi és a sportversenyeken legügyesebben szereplőket külön is köszöntöttük.

Képek a megemlékezésről és az iskolagyűlésről

A Bolyai Matematika Csapatversenyen a legjobban a hetedikesek teljesítettek, hiszen a megye 52 versenyző csapatából a "No name” négyese (Gellért Zalán, Karsai Krisztina, Mikó Zoltán, Kereki Lili)a 14., míg a "Fantasztikus négyes" (Cserenyecz Kristóf, Kovács Gergő, Varsányi Áron, Zsamba Martin) kvartettje a 16. helyezést érte el.

Az őszi három csapatos labdarúgó fordulóban a III. korcsoport tagjai (Gellért Milán, Kovács Gergő, Varsányi Áron, Rojik Roland, Papp Máté, Varsányi Gordon, Wagner Viktor) 1 győzelmet arattak, míg a II. kcs. tagjai (Wagner Viktor, Varsányi Gordon, Paróczai Zoltán, Koszta Miklós, Baranyai Bence, Fekécs Béla, Rácz Zoltán, Kaszás Dávid) mind két ellenfelüket legyőzték.

A Szegeden megrendezett Csaba Béla Judo Emlékversenyen Jónás Zalán 4.a osztályos tanulónk II. helyezést ért el. Szeptember 21-én Pakson, az Atom Kupán ugyancsak II. helyezett lett. Október 5-én a újra a II. helyet érdemelte ki.

Botos Lujza a Csaba Béla Judo Emlékversenyen 1. helyezett lett, a paksi Magyar Kupán és a Budapest Bajnokság C korosztályában is újra a legjobbnak bizonyult.

A FODISZ Atlétika Diákolimpián Budapesten a 800 méteres futásban Gellai Elvira 3. helyezést, Szlovák Alexa 300 méteren, korábbi címét megvédve, 1. helyezést ért el.

Kajak Diákolimpia Fadd-Dombori versenyén a következő eredmények születtek:
MK2 2000 m Fekécs Zsófia- Bela Zsóka 10. hely, MK1 2000 m 2. hely, K1 2000m Gellai Gergő 2. hely. Gellai Gergő és Nagy Ágoston meghívást kapott a magyar kölyökválogatott edzőtáborába.

FITKID II. osztályú Országos Versenyen Szolnokon a II. korcsoportban Sztvorecz Gréta 5. helyezést, a IV. korcsoportban Farkas Lili 8. helyezést, az V. korcsoportban pedig Timár Petra 8. helyezést ért el.