Természettudományi Csapatverseny E-mail

bolxaiterm2020A Bolyai Csapatversenyt a matematika, illetve magyar nyelv és irodalom tantárgyak mellett természettudományból is megrendezik az egész ország területén, 5-8. osztályos diákok évfolyamonként szerveződő 4 fős csapatai számára. A Bolyai Természettudományi Csapatverseny az évfolyamonként aktuális természetismeret, biológia, kémia, fizika, földrajz tantárgyak anyagára épül, a versenykiírásban részletezett módon. Ebben a tanévben 2020. február 7-én került sor a versenyre, melyre iskolánkból 2 csapat nevezett.

A 6.a osztályosok „Párosujjú 6. a-sok” csapata körzeti (Csongrád, Bács-Kiskun, Békés és Jász-Nagykun-Szolnok megye) 15. helyezést értek el, a megyei iskolák csapatai közül a 3.-ok lettek. A 6.b osztály „6.b-s fodorkák” csapata körzeti 55. helyezést ért el, míg a megyei iskolák között 7. lett. Gratulálunk az eredményeikhez!