Tanévzáró ünnepség E-mail

2022evz12022evz22022. június 21-én befejeződött a 2021/2022-es tanév.  Elköszöntünk az iskola nyugdíjba vonuló pedagógusaitól. Elsőként Farkas Zoltánné intézményvezetőtől, aki szakmai munkájának elismeréseként június 7-én, Pedagógusnap alkalmából, tankerületi elismerésben részesült a gyulai Vigadóban megrendezett ünnepségen.

2022evz32022evz4A tanévzáró ünnepségen pedig több mint négy évtizeden át tartó kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként Miniszteri Elismerő Oklevelet vehetett át Teleki-Szávai Krisztinától, a Gyulai Tankerületi Központ igazgatójától.  A díj átadásakor az alábbi méltatás hangzott el: Farkas Zoltán Illésné első és egyetlen munkahelye a gyomaendrődi Rózsahegyi Kálmán Általános Iskola, ahol 1981-ben kezdte pályafutását matematika-kémia szakos pedagógusként. Pedagógiai munkáját mindig is kimagasló szakmai tudás és elhivatottság jellemezte.

Határozott, következetes nevelési stílusában stabil értékrendje tükröződött. 2003-óta intézményvezetőként magas színvonalú vezetői és szakmai felkészültséggel, kiváló szervezőkészséggel vezeti az iskolát. Az iskola érdekeit maradéktalanul szem előtt tartva formálta összetartó, egységes szemléletű közösséggé tantestülete tagjait, melynek erejében a mai napig hisz. Innovatív gondolkodásmódja, higgadtsága és céltudatossága mind hozzájárultak ahhoz, hogy intézményét minőségi szakmai munka, gyermekközpontú szemlélet és elfogadó közösség jellemezze. Intézményvezető asszony személyisége, szakmai életútja elismerésre méltó, mely követendő példaként szolgál a jövő nemzedékének.

2022evz5Ebben az évben fejezte be pályafutását Tóthné Hanyecz Erzsébet és Takácsné Rojik Gizella is, akik 40 éves tanítói munkájuk elismeréseként átvehették a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet.

Tóthné Hanyecz Erzsébet 1993-ban kezdett el a jelenlegi intézményében tanítóként dolgozni. Az első években napközis feladatot látott el, később osztálytanítói feladatkört és osztályfőnökséget is kapott. Tanítóként első és legfontosabb feladatának tartotta a gyerekek alapkészségeinek fejlesztését, az alapok megtanítását. Ezt nagy gondossággal, szakmai igényességgel végezte. Kiemelkedő eredményeket ért el az írás tanításában. Módszereit, eszközeit maga választotta, a tanulók képességeihez igazította. Tanítványait sikeresen készítette fel vers- és prózamondó versenyekre, iskolai szereplésekre.

2022evz6Takácsné Rojik Gizella jelenlegi intézménye az első és egyetlen, ahol gyakorolta hivatását. Folyamatosan képezte magát, az intézményen belüli fejlesztésekben, projektekben is aktívan részt vett. Tanítványai eredményesen szerepeltek vers- és prózamondó versenyeken, iskolai rendezvényeken. Közel 20 éve vezeti a tanítók munkaközösségét. Kollégái tisztelik, szeretik, munkáját elismerik. Pályafutása során mindvégig osztályfőnök volt, ebben a szerepkörében is igazi tanítóként viselkedett. Szerette a gyerekeket, sokat foglalkozott velük tanórán kívül szervezett programokon, kirándulásokon.Jó egészséget, boldog nyugdíjas éveket kívánunk, gratulálunk az elismeréshez.

2022evz92022evz102022evz112022evz12

A nyugdíjba vonuló pedagógusok méltatása után tantestületünk négy tagja tankerületi dicséretben részesült a tanévben végzett kiemelkedő pedagógiai munkájáért: Kocsis-Pésó Irma tanárnő , Kopcsekné Fülöp Mária  gyógypedagógus, Timár Judit és Szmola Csaba pedagógiai asszisztensek.

2022evz72022evz8Az énekkar vidám dallal köszöntötte az elismerésben részesülőket, majd a tanulók jutalmazása következett. Jó tanuló – jó sportoló díjat vehetett át Toldi Balázs polgármester úrtól Félix Patrik  és Nyikos Rajmund 6. a osztályos tanulók, majd Szedlák Réka intézményvezető-helyettes oklevelet és könyvjutalmat adott át iskolánk 29 kitűnő tanulójának. Végül az osztálytermekben vehették át a tanulók a bizonyítványaikat az osztályfőnököktől.   További képeink a tanévzáróról