Névadónk felvételre került az Értéktárba E-mail

431522431_388723833947414_5132911892624442522_nRózsahegyi Kálmán színészi tevékenysége és színházpedagógiai munkássága kulturális értékként felvételre került a Gyomaendrődi Települési Értéktárba. Ennek alkalmából a március 15-i ünnepi testületi ülésen Szedlák Réka igazgatónő, mint ezen érték gondozója, elismerő oklevelet vehetett át Toldi Balázs polgármester úrtól és Lehoczkiné Tímár Irén alpolgármester asszonytól, a Gyomaendrődi Települési Értékár bizottság elnökétől.Iskolánk 26. éve büszkén viseli Rózsahegyi Kálmán nevét,és adja tovább a színész-tanító szellemiségét: türelmes, megértő szeretet, a jóra és szépre nevelés fontossága, kitartás, életkedv, rendíthetetlen hit, valamint az egyéniség tisztelete az, amit kiemelt fontosságúnak tartott élete és munkássága során is. Ezen fontos eszméket igyekszünk beépíteni az iskolai élet mindennapjaiba, hangsúlyozni fontosságukat és értékként közvetíteni azokat.

Az ünnepségen Paraizs Kende Mór, iskolánk 7. b osztályos tanulója Bihari János Verbunkos című művét adta elő hegedűn. Felkészítő tanára Czibulya Zsuzsanna volt.

Osztd meg ezt a cikket az ismerőseiddel!