Tanoda 2013-2015.

A Jelen és a Jövő Gyermekeiért Alapítvány Tanodái E-mail

Jelen_Jv_emblmaA Jelen és a Jövő Gyermekeiért Alapítvány alapítója a Hétszínvirág-Tüskevár Szolgáltató Nonprofit Közhasznú Betéti Társaság, amely az Alapítványunkat 2012. szeptemberében több közérdekű cél megvalósítása érdekében hozta létre.Az Alapítvány elsősorban napközbeni ellátással, nyári táborok szervezésével, oktatási, tehetséggondozó, képességfejlesztő, ismeretterjesztő és szórakoztató programokkal, szabadidős és sporttevékenységekkel, kulturális előadások tartásával elő kívánja segíteni a gyermekek egészséges testi, értelmi, érzelmi, erkölcsi fejlődését, a hátrányos helyzetű fiatalok felzárkóztatását, a szabadidő hasznos eltöltését, a gyermekek érdeklődési körének a kiszélesítését, és tanulási képességeinek fejlődését.

Az Alapítvány tartós közérdekű célját az alábbi konkrét tevékenységekkel valósítja meg:

1. oktatási tevékenység, hátrányos helyzetű fiatalok felzárkóztatásának segítése, tehetséggondozás, képességfejlesztő, ismeretterjesztő programok szervezése, lebonyolítása, tehetségműhelyek működtetése
  2. kulturális tevékenység, művészeti tevékenység, kulturális örökség megőrzése, népművészet, hagyományőrzés, nemzetiségi- kisebbségi kultúra ápolása
  3. szociális és gyermekvédelmi tevékenység, szociális- és gyermekjóléti alapellátási szolgáltatások nyújtása, segítése, hátrányos helyzetű fiatalok felzárkóztatásának segítése, fogyatékkal élők segítése, esélyegyenlőség és integráció biztosítása,
  4. szabadidős és hobbi tevékenység, gyermek- és ifjúsági klubok, felnőtt szabadidős klubok működtetése, gyermek- és ifjúsági programok, napközis és bentlakásos táborok megvalósítása,
  5. környezetvédelmi tevékenység, természeti- és épített környezet védelme, fenntartható fejlődés elősegítése
  6. egészségügyi tevékenység, egészségmegőrzés

Alapítványunk elnöke Paróczai Zoltán, a Kuratórium tagjai  Kónyáné Jakab Ida, Havelda Jánosné, Tokainé Tímár Csilla.  Eddig benyújtott pályázataink mindegyike kedvező elbírálásban részesült, összesen 63.467.000 Ft értékben.

A „Holdudvar Tanoda létrehozása Gyomaendrődön, a város tanyagondnoki körzeteiben élő hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű tanulók iskolai lemorzsolódásának megelőzésére, csökkentésére.” és a „Mese-csere Tanoda létrehozása Dévaványán, a településen élő, nevelőszülői hálózatban nevelkedő intézeti és állami nevelt gyermekek iskolai lemorzsolódásának csökkentésére” című, TÁMOP-3.3.9.C-12. kódjelű pályázatát 2013. áprilisában az Humán Erőforrás Programok Irányító Hatósága vezetője egyaránt 30.000. 000 Ft összegű támogatásra érdemesnek ítélte.

Holdudvar_logoA Holdudvar Tanoda nyitó táborának időpontja 2013. július 15-21. , családi nap július 15-én, vasárnap a Bónomzugi Tüskevárban, nyitó konferencia augusztus 3-án, 11 órától a Hídfő Étteremben.

Képek a Holdudvar Tanoda nyári táboráról

Hétfő   Kedd   Szerda   Csütörtök   Péntek  Szombat    Vasárnap

Projektnyitó Konferencia 2013.08. 03.

A Gettómilliomos film vetítése, utána közös játék, beszélgetés

Mikulás napi előkészületek 2013. dec. 7-én
                                     Tanodásaink a Kisebbségek Napján

A Mese-csere Tanoda nyári nyitó táborának képei:    hétfő    kedd    szerda    és az esős napok

mese-csere_kpKépek a Projektnyitó konferenciáról

(augusztus 10-én, 15 órától  a dévaványai Gyermekotthonban)
Karácsonyi készülődés 2013.12.15.

Mese-csere Karácsony 2013.

A Hétszínvirág Közhasznú Tehetségpont alapítójaként egyre nagyobb szerepet kap az Alapítványunk a tehetséges gyermek segítésében, a tehetségígéretek felkutatásában, gondozásában. 2013. szeptemberében a Nemzeti Tehetségprogramhoz benyújtott „A tehetséggondozás folyamatosságát biztosító programok támogatása” című pályázat kapcsán  az Emberi Erőforrások Minisztériuma 2,477 M Ft támogatást nyújtott az általános iskolát elkezdő 44 fő kis elsős rózsahegyis kisdiák évkezdő táborozásához, fejlesztő foglalkozásaihoz, kirándulásához. Hasonló eredményes pályázatokkal így hosszú távon megteremtődhetnek a folyamatos tehetséggondozó programok -műhelyek, táborok - személyi és tárgyi feltételeinek alapjai is.

Képek a Tehetségtáborról:   az 1.a tábora,   az 1.b tábora, közös kirándulás Cserkeszőlőbe    Családi nap a Tüskevárban