Aranyérmes atléták a körzeti versenyen! E-mail

111_12015. szeptember 21-én került sor Gyomaendrődön a Körzeti Diákolimpia Egyéni Versenyre, ahol iskolánkat 35 tanuló képviselte. A tanulók rövidtávfutásban, dobó- és ugró számokban illetve kitartó futásban versenyeztek. A versenyen összesen 46 gyerek vett részt 2 iskolából.

Legeredményesebb tanulónk a IV. Korcsoportban Farkasinszki Dominika volt, a kislabdahajításban elért 52m- es teljesítménye kimagaslott a mezőnyből. Rajta kívül aranyérmet nyert még Szabó Brigitta 100m-en, Burai Kitti súlylökésben, Nemes Ágota távolugrásban, Rafael Roland kislabdahajításban és súlylökésben míg a III. korcsoportban a legjobb Burai Petra volt, aki kislabdahajításban 44m- es kiváló teljesítményt ért el.

2015. szeptember 24-én került sor Békéscsabán a Sport XXI. Alapprogram Dél- alföldi Régió pályaversenyére, ahol iskolánkat 3 tanuló képviselte. A Kölyök Atlétikára épülő versenyszámokban a tanulók gátfutásban, akadályfutásban, rúdugrásban, távolugrásban, diszkoszvetésben és súlylökésben versenyeztek. A versenyen összesen 136 gyerek vett részt 3 megyéből.

Az U 11-es korosztályban Karsai Patrik a 6. helyen végzett, 2 évvel idősebb versenyzők között. Az U 13-as korosztályban Zanyik Alexandra bronzérmes lett! Miszlai Márk 6. helyezett lett.

A következő versenyre október 1-én csütörtökön szintén Békéscsabán kerül sor, ahol a versenyzők egyéni számokban bizonyíthatnak.  A versenyzők felkészítője Vaszkán Gábor és Kiss Tibor testnevelő tanárok voltak.