Az idén is szerveztünk Napközi Erzsébet - táborokat E-mail

IMG_20200716_112129-1Iskolánk az idei tanévben is sikeresen pályázott a Napközi Erzsébet-táborra. Három héten keresztül, heti váltásban, összesen 60 gyereknek nyílt lehetősége június 29 és július 17 között  a tartalmas programokon részt venni. Ezúttal a Gyomaendrőd felfedezése címen szerveződő táborainkban lakóhelyünk természeti értékeit és kulturális létesítményeit ismerhették meg közelebbről a gyerekek.

Az első napon -a kötelezően előírt virológiai előadást követően - egy természeti környezetünket bemutató, interaktív foglalkozás után sétáltunk a gáton és folyó árterében. Délután a játszótéri kikapcsolódás után a katolikus templomot látogattuk meg. Kedden zumbáztunk, majd kézműves foglalkozást tartottunk. Ebéd után a Tájház kemencéjében kalácsot sütöttünk és elődeink mindennapjaiba nyertünk betekintést.

Másnap a Bárka látogatóközpontban töltöttünk egy tartalmas délelőttöt, délután a fürdőzés mellett a csúszdázást és a vízi játszóteret is kipróbálták a gyerekek. Csütörtökön a gyomai városrészen a Körös látogatóközpontban jártunk. A babamúzeum megtekintését követően vetélkedőn mérte össze a tudását két csapatunk. A  táncház után a ligetben, majd a református templomban is jártunk. A bátrabbak itt még toronyba is felmentek, ahol csodálatos kilátásban volt részük. Ezt követően a Hármas Körösön hajóval jöttünk vissza az iskolához. A tábor  utolsó napját a Liget fürdőben töltöttük, ahol gyöngy fűzéssel karkötőt is lehetett készíteni. Szerencsére az idő is kedvező volt, így a tábor célja megvalósult és a részt vevő gyermekek közös élményekkel, szép emlékekkel gazdagodtak.