Búcsúzunk iskolánk egykori tanítójától E-mail

Farkas_IstvnnFarkas Istvánné (Pöszike) 52 évet töltött a pedagógus pályán, ebből 1957-től 1990-ig intézményünk tanítójaként töltötte be hivatását. 1934. október 6-án született Endrődön. 1957-ben a Szarvasi Állami Tanítóképzőben szerzett tanítói diplomát, amellyel a kezében 19 évesen az Endrődi iskolában kezdett el tanítani.

1985-ben Kiváló Munkáért járó miniszteri kitüntetéssel ismerték el kiemelkedő szakmai munkáját. 1990-től 1995. évi nyugdíjazásig a gyomai 2. sz. Általános Iskola igazgatóhelyettese, majd megbízott igazgatója volt. 1996-tól 2009-ig nyugdíjas pedagógusként egy alapítványi iskola alsós igazgatóhelyettese és munkaközösség vezetőjeként hasznosította tapasztalatát, tudását.

„A pedagógus pályán eltöltött ötvenkét évem alatt mindig úgy éreztem, hogy a sikerélményt biztosító tanulásirányítással, sokféle, érdekes feladattal, rendszeresen alkalmazott fejlesztő értékeléssel, sok dicsérettel és biztatással, a tanulók által is könnyen felismerhető gyermekszeretettel biztosítható a fejlődés minden gyermeknek, mert Bródyt idézve mindannyian mások vagyunk, de ahány ember, annyiféle csodálatos világ!”  Értesítő