A körzet testnevelői értekeztek E-mail

dsb2Szeptember 12- én a Kner Imre Gimnáziumban tartotta a 2011/2012- es tanév előkészítését szolgáló értekezletét a Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság. Gyomaendrőd körzetében 5 általános- és 3 középiskola testnevelői vesznek részt a versenyek megrendezésében.

dsb3Vaszkán Gábor körzetfelelős beszámolóját az elmúlt tanév értékelésével kezdte, több szempontból is. Elsőként a körzetünkben megrendezett 27 verseny került említésre, melyeken összesen 1760 fő vett részt, ami rendkívül magasnak számít. A legnagyobb létszámban az atlétika versenyeken sikerült a fiatalokat megmozgatni, mind a 4 alkalommal versenyenként több mint 100 gyerek vett részt, de ezek közül is kiemelkedik a tavaszi mezei futóverseny, ahol 447 tanuló indult el, mely az első alkalommal megrendezett terematlétika versennyel együtt a Magyar Atlétika Szövetség honlapján is megjelenve országos ismertségre tett szert. Nagy létszámmal rendeztük meg a 3 úszóversenyünket is, mely szám bizonyítja az Önkormányzat segítő hozzáállását az úszásoktatás iránt. A legtöbb alkalommal labdarúgó tornák kerültek megrendezésre, minden korcsoport számára őszi- tavaszi rendszerben, amihez még hozzájöttek a különböző kupák is. Tanulóink még kézilabdában, sakkban, asztaliteniszben, leány labdarúgásban is versenyeztek, de mi rendeztük a torna verseny megyei döntőjét is.Ezt követően említésre kerültek az elmúlt tanév legjobb sportolói is korcsoportonként, akik serlegek formájában lettek díjazva a tanévzáró ünnepségeken, illetve ballagásokon.

Körzetünk országos diákolimpiai bajnokai az elmúlt tanévben a következőek voltak:
Papp Károly - Rózsahegyi K.K.Á.I. - úszás, 50m mell. Edző: Vaszkán Gábor
Siroki Ibolya - Kner I.G. - cselgáncs, ifjúsági női 70kg. Edző: Varga István
Lövei Zsuzsanna - Rózsahegyi K.K.Á.I. - cselgáncs, diák női 40kg. Edző: Varga István

A különböző sportágakban összesen 9 alkalommal álltak tanítványaink a megyei diákolimpiai versenyeken a dobogó legmagasabb fokán, a legtöbbször atlétikában és úszásban.

Említésre kerültek még körzetünk magyar válogatott sportolói is: Tótka Sándor (Kner)- kajak, Siroki Ibolya- cselgáncs és Dudás Réka(Rózsahegyi)- atlétika, valamint szövetségi edzőink: Kovács Gábor és Vaszkán Gábor. Utóbbi szakemberek megyei szintű elismeréséről is szó esett, melyet Lakatos Tibor elnök részletesen ismertetett.

Elhangzott még, hogy ennyi verseny színvonalas támogatásához szükség volt a Gyomaendrőd Város Önkormányzata, valamint egyéni vállalkozók és szülők támogatására is, melyet ezúton is köszönünk.

A következő tanév versenynaptárának ismertetése következett, mely az eddigieknél is bővebb lesz a két korcsoport számára megrendezésre kerülő kézilabda kupa megrendezésével. Kéri Roland testnevelő tanár, a Gyomaendrődi Gyermeklabdarúgó Egyesület képviseletében támogatást ajánlott fel a labdarúgó tornák megrendezésére, mely később kerül egyeztetésre.

A beszámolót készítette Vaszkán Gábor testnevelő tanár, a Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság körzetfelelőse