XXIV. Rózsahegyi Napok E-mail

281087404_488007439787230_1458423770400071044_nKét év kihagyás után ismét nagy örömmel és lelkesedéssel fogtunk hozzá a Rózsahegyi Napok megszervezéséhez. A gyerekek több héten át ismerkedtek Rózsahegyi Kálmán életével, pályafutásával. Segítségükre volt az iskolában található állandó kiállítás, Márton Gábor Rózsahegyiről szóló életrajzi könyve, az iskola jubileumi könyve, és a pedagógusok. Minden tanuló készített egy portrét a névadóról, valamint a rajz szakkörösök illusztrációkat azokról a színpadi művekről, amelyekben szerepelt. Az osztályokból a legfelkészültebb tanulók egy játékos, kreatív vetélkedőn vettek részt, amelynek témája Rózsahegyi Kálmán élete és munkássága volt.

Képek a vetélkedőről     Videoklip az eseményekről

A rendezvény május 13-án a megnyitóval kezdődött. Ezen a kellemes májusi reggelen Szedlák Réka intézményvezető-helyettes köszöntötte az iskola tanulóit, dolgozóit és a vendégeket.

Ünnepi köszöntőt mondott Giricz László, egykori endrődi diák, a „Gyomendrődért emlékplakett” tulajdonosa, aki kezdetektől fogva részt vett a Rózsahegyi Napok rendezvényein. Helytörténeti, vallástörténeti, történelmi témájú előadásait nagy érdeklődéssel fogadták a gyerekek és a felnőttek egyaránt. Tisztelettel, szeretettel emlékezett egykori iskolájára, egykori tanítóra, ennek szellemében köszöntötte a rendezvény résztvevőit.

Az iskola tanulói irodalmi összeállítással idézték fel Rózsahegyi Kálmán életét, színészi pályafutását, ezt követően endrődi népdalokat adott elő Nagy Ildikó énektanár és az ének szakkörös gyerekek.

Rózsahegyi-díjat kapott Farkas Zoltánné leköszönő intézményvezető és Takácsné Rojik Gizella tanító. A Szent Imre emlékérmet Sztvorecz Gréta 7. b osztályos tanuló kapta kitűnő tanulmányi eredménye és a Fit Kid sportágban elért hazai és nemzetközi sikerei elismeréseként.

A Szent Imre Iskola egykori diákjainak képviseletében Fülöp Imréné és Szmola Mátyásné az együttműködésük 20. évfordulója alkalmából jubileumi emlékérmet adományozott a tantestület részére a „Tisztelet és elismerés” jeleként.

Az Endrődiek Baráti Köre Egyesület nevében Tímár Imre és Dr. Varjú László megköszönte az együttműködést és egy szép tájképet adott át a leköszönő intézményvezetőnek, amelyen az iskola látható madártávlatból. A képet E. Szabó Zoltán festette, aki endrődi születésű festő.

A Megnyitón vehették át jutalmukat a legjobb portrékat készítő gyerekek valamint a vetélkedő 1-3. helyen végzett csapatai.

Végül Fekécs Zsófia és Putnoki Balázs 8. osztályos tanulók elhelyezték az iskola bejáratánál álló Rózsahegyi szobor talapzatán a megemlékezés koszorúját, az ünnepség résztvevői fejet hajtottak a névadó emléke előtt.  Képek a megnyitóról és a rendhagyó órákról

A rendhagyó órák előadói ezúttal is érdekes és látványos előadásokkal, foglalkozásokkal örvendeztettek meg a hallgatóságot:

•  dr. Szilágyiné Németh Eszter nyugalmazott könyvtárvezető endrődi népdalokat és népballadákat hozott nekünk, melyeket erre az alkalomra válogatott össze.
  •  Vaszkó András meteorológus, iskolánk egykori tanulója, az időjárás-előrejelzés rejtelmeibe vezette be a hallgatóságot.
  •  Dr. Szonda István néprajzkutató Gyomaendrőd értékeit tárta elénk, és ezen értékekhez kapcsolódó foglalkozásokkal is készült az érdeklődő gyerekek részére.
  •  Timár Imre, egykori sakkszakosztály vezető szimultán sakkpartit játszott a sakkot kedvelő tanulóinkkal.
  •  Jankulár Zsolt természetvédő a Hármas-Körös élővilágával ismertette meg az érdeklődőket.
  •  Tóth Tamás, a Körös-Maros Nemzeti Park természetvédelmi területfelügyelője, az otthoni természetvédelemről beszélgetett a gyerekekkel.
  •  Az ökotudatos digitális közösségi alkotóműhely Robokaland foglalkozásán a műszaki terület és a robotika iránt érdeklődők vettek részt.
  •  Az alsó tagozatosoknak is színes volt a paletta: a planetárium mellett légvár és buborékshow, valamint ügyességi és játékos foglalkozások színesítették a délelőttjüket.
  •  Az utazó planetárium előadását kicsik és nagyok egyaránt meglátogatták.

XXIV. Rózsahegyi napok - Szabó József fotói     Koloh Judit fotói

Péntek este nagy izgalommal vártuk a tábortüzet, ami a Ridegvárosi játszótéren szokott lenni. Igazi majális, gyereknapi hangulat volt, ahol kicsik és nagyok jól érezték magukat és gyönyörködtek a hatalmas tűz fényeiben.  Képek a tábortűzről

A programsorozat a tanulók gálaműsorával zárult szombaton délután. Két év kihagyás után nagyon izgultunk, hogy minden rendben legyen, hiszen hatalmas munka előzte meg a rendezvényt. Nagyon sok vendég jött el, hogy megnézze azt a 18 műsorszámot, amivel 250 tanuló készült erre az alkalomra. Felemelő élmény volt az utolsó szám, a közös éneklés, amelybe a pedagógusok is bekapcsolódtak. A Gálát és a rendezvénysorozatot Szedlák Réka az alábbi gondolattal zárta: szeretni és szeretve lenni a legfontosabb dolog az ember életében, tegyünk meg mindent azért, hogy szeretetben éljünk.  Képek a gáláról